Sluneční brýle, polarizační

Jak si vybrat dobré sluneční brýle

Řekneme vám vše, co potřebujete vědět, abyste si vytvořili vlastní osobní styl, ale i co je nejdůležitější při výběru slunečních brýlí a všechno co je nezbytné, pokud jde o ochranu vašich očí. Sluneční brýle jsou štítem na ochranu vašich očí před škodlivými UV paprsky a prachem. Zde jsou některé body, které je třeba mít na paměti při nákupu slunečních brýlí.

Sluneční brýle hrají důležitou roli při utváření osobitého stylu, který podtrhuje charakter vaší osobnosti. Pokud je vaše představa nakupování slunečních brýlí = jednoduše si je vyzkoušet a stačí vám pohled do zrcadla … hm, děláte to špatně, i když hlavním účelem slunečních brýlí je chránit oči před UV zářením.

Nenechte to jednoduše náhodě, pokud jde o výběr správných slunečních brýlí. K dispozici máte čtyři důležité kroky, které můžete následovat pokud si chcete dobře vybrat. Pojďme se na ně podívat:

Ochrana očí

Ochrana proti UV záření ve slunečních brýlích je velmi důležitá. Opravdu kvalitní sluneční brýle blokují 99-100% škodlivých UV paprsků. Tím se zabrání rozvoji onemocnění souvisejících s UV zářením.

Kvalitní sluneční brýle vás ochrání proti dvěma typům UV paprsků: UVA a UVB, které mohou mít nepříznivý efekt na vaše oči. UVB a UVA paprsky může způsobit šedý zákal, photokeratisis a dokonce i rakovinu. Vždy si třeba dávat pozor, aby měli brýle alespoň 99% ochranu proti UV záření. Nekupujte si sluneční brýle, které nemají žádné informace o ochraně proti UV záření. Pokud se sluneční světlo odráží od sněhu, vody a písku, je nebezpečné, proto chraňte vaše oči před slunečním jasem.

Kvalita pro vaše oči

Dalším klíčovým faktorem, který je třeba zvážit, je životnost čoček a rámů slunečních brýlí. Vysoce kvalitní čočky jsou vyrobeny nejmodernějšími technologiemi az vysoce kvalitních materiálů. Drahé sluneční brýle vyšší kvality (Diesel, Guess, Ray-ban) jsou vždy lepšími volbou. Existuje celá řada různých materiálů používaných při výrobě čoček a rámů slunečních brýlí. Tyto materiály ovlivňují jejich trvanlivost, hmotnost a výrobní náklady.

Jedním z nejpoužívanějších materiálů jsou polykarbonát a akryl. Můžete si jednoduše vybrat akýkoľve typ v souladu s vaším životním stylem. Polykarbonátová skla jsou doporučené pro aktivní typy, protože jsou odolné proti nárazu a mají nízkou hmotnost.

Akrylátové čočky používané v slunečních brýlích mají vynikající jasnost. Jsou levné, avšak nejsou odolné.

Výběr správného materiálu, ze kterého je vyroben rám brýlí je také důležitý. Rám přispívá k vašemu pohodlí, což je velmi podstatný aspekt při nošení slunečních brýlí. Například kovové rámy nejsou určeny pro sportovní aktivity, ale jsou velmi vhodné pro módní brýle. Trvanlivé, lehké a také odolné proti nárazu jsou nylonové rámy na brýle. O acetátových rámech se říká, že jsou nejlepší pro každodenní použití. Jsou odolnější než obvyklé plastové rámy a mají nízkou hmotnost.

Dávka jasnosti

Jedním z faktorů, kterému se nelze jednoduše vyhnout, je optická čirost. Viditelné světlo „transmission“ (VLT) je množství světla, které proniká přes čočku. VLT je ovlivněna tloušťkou, odstínem a povlakem na čočce. Barvy a povrchové úpravy čoček slunečních brýlí mohou snížit jas a oslnění, a tím zvýšit nebo snížit průhlednost a ovlivnit tak vaši viditelnost. Dražší sluneční brýle mají více povrchových úprav než ty levné, často bez úpravy. To zahrnuje anti-oslnění, anti-mlhu, úpravu proti poškrábání a vodu odpuzující povlaky, které všechny pomáhají zlepšit vizuální jasnost.

Styling a vaše sluneční brýle

Vždy si vyberte sluneční brýle, které se vám dokonale hodí. Dnes se sluneční brýle objevují ve všech tvarech a velikostech. Je dobré se podívat například na kontrast mezi vaší tváří a tvarem rámu vašich brýlí. Například, pro kulatý tvar obličeje vybral rámy na brýle, které jsou čtvercové nebo obdélníkové. Každé brýle – sluneční i dioptrické, by měly akcentovat vlastnosti vaší tváře – její přednosti i nedostatky. Takže vždy si vyberte takový rám na brýle, který bude odpovídat vašemu tvaru obličeje.

Dívka v slunečních brýôích

S těmito vědomostmi, jste připraveni si vybrat dobré sluneční brýle. Vyberte takové, které ochrání váš zrak, budou pohodlné a váš pohled přes ně bude jasný a příjemný. Nezapomínejte, že žádné levné brýle vám neposkytnou potřebnou ochranu, ani kvalitu. Značkové sluneční brýle a značkové rámy na dioptrické brýle jsou dobrá investice, protože jsou vyrobeny nejlepšími technologickými postupy az vysoce kvalitních materiálů. Buďte moudří a preziaraví, pokud jde o váš zrak. Jeho poškození je často trvanlivé a nezvratné.